Smoki

Witamy w nowym roku szkolnym.

W tym roku, jak przystało na starsze, mądre przedszkolaki, rozpoczynamy cykl zajęć propagujących poznawanie ciekawostek otaczającego świata. Zajęcia noszą tytuł „Empiryczne piątki” i odbywają się w … piątki!!! 😊 We wrześniu rozmawialiśmy m. in. o kosmosie i nowoodkrytej komecie oraz poznaliśmy zjawisko napięcia powierzchniowego na wodzie oraz skutki, jakie niesie zanieczyszczanie wód chemikaliami. Przeprowadziliśmy również wiele eksperymentów dotyczących właściwości wody.

Pamiętaliśmy również o ważnych, wrześniowych świętach.
Wiele radości sprawiły nam zabawy z okazji Dnia Kropki, a Dzień Przedszkolaka, przedłużony do całego tygodnia upłynął pod hasłem propagowania zdrowego stylu życia. Wykonaliśmy plakat i mapę myśli, spotkaliśmy się z naszym ulubionym ekspertem od zdrowych ząbków oraz zorganizowaliśmy międzygrupowe zawody sportowe.
Kto wygrał?
ZDROWIE😊