Sówki

Powitanie

Witamy w grupie „Sówki”. Ten rok (przed)szkolny będzie z pewnością wyjątkowy. Czeka nas wiele fantastycznych atrakcji, wycieczek i na co dzień miłych, ciekawych zabaw.

Dzień Przedszkolaka

Braliśmy udział w tygodniowych obchodach „Dnia Przedszkolaka”, propagujących zdrowy styl życia. Mówiliśmy o tym co robić żeby być zdrowym, tworzyliśmy plakat nawiązujący do piramidy zdrowego żywienia, baaa nawet rozmawialiśmy z naszym nieocenionym ekspertem (Mamą Marysi od spraw profilaktyki stomatologicznej), który zawsze podpowie jak zadbać o nasze ząbki oraz organizowaliśmy międzygrupowe zawody sportowe.

Wyjście do Sceny Relax

26 września wybraliśmy się wraz z grupą Smoków i Zuchów na naszą pierwszą wyprawę komunikacją miejską do Sceny Relax. Oglądaliśmy spektakl pt. „Baśnie 1000 i jednej nocy”. Bardzo podobała nam się sztuka, miejmy nadzieje jeszcze tam wrócimy.

Wycieczka do „Leszczynowego Zacisza” w Rozalinie

29 września wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Rozalinie. Braliśmy udział w bloku tematycznym „Wykopki – święto pieczonego ziemniaka, kiszenie kapusty”. Zgłębiliśmy wiedzę na temat uprawy ziemniaka, techniki ich zbioru oraz możliwości wykorzystania w żywieniu; kiszenie kapusty i znakomicie się bawiliśmy przez cały dzień

II Debata Wolskich Przedszkolaków

Delegacja z grupy Sówek i Smoków wybrała się na podsumowanie tygodniowego świętowania Dnia Przedszkolaka. Najważniejsi eksperci- włodarze dzielnicy zmierzyli się z pytaniami, które wymyśliły dzieci, następnie obejrzeliśmy prezentację działań wszystkich przedszkoli realizujących zadania propagujące zdrowy styl życia. Na koniec atrakcyjne bloki tematyczne, malowanie buziek, tatuaże malowane przez młodzież szkolną, kurs pierwszej pomocy przedmedyczne, poczęstunek i upominki.

Wyjście do Teatru Komedia

Wybraliśmy się do Teatru Komedia na spektakl „Baśniowe granie”.

Teatrzyk „Koliberek” spektakl „Słodki las”

12 października odwiedził nas teatrzyk. Ciekawa historia, bardzo pouczający spektakl, zabawny oraz interakcja z dziećmi, to robi wrażenie. Wszyscy świetnie się bawili podczas wizyty gości.

W tym roku jako starszaki rozpoczynamy cykl zajęć dedykowany poznawaniu, doświadczaniu najciekawszych i fascynujących tajemnic świata pod tytułem „empiryczne piątki”. Robiliśmy doświadczenia z wodą, pokonywaliśmy sensoryczny tor, lepiliśmy z masy solnej warzywa, jako podsumowanie tygodniowego bloku tematycznego.

A w poniedziałek- niespodzianka 🙂 odwiedziła nas Pani z milusińską parą- króliczków. Dowiedzieliśmy się ciekawostek jak żyją, co lubią zjadać i jakie produkty im szkodzą, a jaka frajda pogłaskać tak dużego króliczka.

„A ja mam psa, kundelka małego…” przy tej piosence obchodziliśmy bardzo przyjemne święto, mianowicie „Dzień Kundelka”. Kochamy zwierzaki, psiaki za ich miłość, wierność i oddanie. Pamiętamy również że piesek to nie zabawka na chwilkę, a posiadanie psa wiąże się z obowiązkiem codziennego dbania o podstawowe potrzeby zwierzątka. Obejrzeliśmy też film jak zachować się w sytuacji zagrożenia, gdy pies nas zaatakuje.

"W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz...", być może ale nie u nas 😀 . My potrafimy świetnie się bawić przy takiej pogodzie a oto nasze robótki plastyczne.

A w każdy wtorek „Sówkowa gimnastyka” raj na ziemi dla rozwoju fizycznego i sensorycznych doznań.

A kiedy tylko pogoda pozwoli na wyjście na zewnątrz, wtedy baraszkujemy w ogrodzie przedszkolnym.

Raz w miesiącu mamy warsztaty kulinarne, tym razem przygotowywaliśmy „Kulki mocy”, lubimy takie zajęcia więc to dla nas frajda, a jak smakuje zrobione samemu…. mniam pychota.

A dziś odwiedziła nas Mama Mai, która pokazała nam świat fotografii, zgłębiliśmy wiedzę co jest potrzebne żeby powstało piękne zdjęcie, cały swój niezbędny sprzęt do robienia zdjęć. Rozmawialiśmy o świetle, zmienialiśmy jego barwę. a na końcu to co lubimy najbardziej- robienie zdjęcia portretowego profesjonalnym aparatem fotograficznym ze specjalnym oświetleniem.

Jak myślicie czy sól może być kolorowa?

My w ramach empirycznego piątku to sprawdziliśmy i się fantastycznie bawiliśmy, zobaczcie co nam się udało zdziałać.

Animacje

Dziś odwiedził nas Tata Anieli, rozmawialiśmy o animacjach jak powstają, sami robiliśmy animacje z Myszką Miki i pieskiem Pluto, bawiliśmy się, tańczyliśmy a na koniec poprosiliśmy żeby tata Anieli jeszcze nas odwiedził.

Dzień Odkrywcy

Tego dnia odkrywaliśmy na całego, najpierw obejrzeliśmy film „Byli sobie wynalazcy…lotnictwo”, czyli kiedy i jak powstały samoloty, jak wyglądały prace nad udoskonalaniem pierwotnych samolotów bardzo dawno temu. Potem sami odkrywaliśmy jak kolorowaliśmy co ukrywa się w obrazku.

Dzień Niepodległości świętowaliśmy przez rozmowy o odzyskaniu wolności przez bardzo długi czas , mówiliśmy o barwach ojczystych, robiliśmy kotyliony, robiliśmy pracę plastyczną -Godło i śpiewaliśmy hymn „Mazurka Dąbrowskiego”

Pomieszamy sól albo cukier w małych słoiczkach i sprawdzimy czy zrobią się kryształki, a może będą kolorowe? Kto to wie... będziemy codziennie zaglądać- empiryczny piątek.

Hurrrrrra odwiedził nas teatrzyk, obejrzeliśmy przedstawienie „Ratujmy las” już będziemy pamiętać, że musimy dbać o nasze lasy, łąki by nie śmiecić bo tam żyją pożyteczne zwierzątka.

Wyjazd do Teatru Guliwer

Wybraliśmy się do teatru na piękny spektakl pod tytułem „Orecchio, brat Pinokia” i wiemy już że marzenia się spełniają. Trzeba tylko mocno wierzyć i nie poddawać się. Nawet jak w nas nie wierzą musimy ciężko pracować, a wtedy jest wszystko możliwe.

WARSZTATY PRZYRODNICZE „MROWISKO”

Dziś odwiedził nas pan, który opowiedział nam wiele ciekawostek o mrówkach. Poznaliśmy budowę mrówki, zwyczaje i ciekawostki związane z mrówkami. Obejrzeliśmy za pomocą lupy rodzinę mrówek w formikarium. Mrówki takie małe stworzonka, a takie ciekawe.

WARSZTATY „PIERNICZKOWANIE” W FIKOŁKACH

Wybraliśmy się razem z gr. 4 do pobliskiej sali zabaw. Tam na początku wałkowaliśmy ciasto, wykrawaliśmy kształt, a po upieczeniu lukrowaliśmy pierniczki. Było słodko mniammmmm i kolorowo. Poza tym połączyliśmy przyjemne warsztaty pierniczkowania z………. przyjemną zabawą w centrum rozrywki.

Kiedy pogoda nie pozwala na podwórkowe harce, wtedy wymyślamy takie zabawy…

Pani Dyrektor powiedziała nam- wszystkim przedszkolakom- o tajemniczej przesyłce. Okazało się, że to przepyszna kapusta, która już się ukisiła. To ta sama, którą robiliśmy na wycieczce w Rozalinie. Wspólnie zdecydowaliśmy, że zrobimy surówkę do obiadu z dodatkiem marchewki. Jakie to było pyyyyyszneeee, a jakie zdrowe.

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

A pewnego grudniowego popołudnia spotkaliśmy się z rodzicami. Wspólnie z pomocą mam lub tatusiów wykonywaliśmy przepiękne ozdoby świąteczne.

Dzień Guzika obchodziliśmy tak… super zabawa

Nareszcie, nas odwiedził… dłuuuuugo wyczekiwany gość, toż to przecież najprawdziwszy Święty Mikołaj. Wszyscy byliśmy grzeczni, Wspaniale się bawiliśmy. Święty Mikołaju na pewno nas słyszysz, dziękujemy za tańce z Tobą no i za prezenty.

I ruszyliśmy jak zwykle z werwą do pracy i w taki sposób uczciliśmy pracą plastyczną powitanie 2024 r.

Teatrzyk wieczorową porą

Oglądaliśmy przedstawienie pod tytułem „Przyjaźń to skarb”, trudno z tym się nie zgodzić.

Pogoda sprzyja, więc robimy bałwanki, nie tylko ze śniegu.

PRACA WRE 🙂

JESTEŚMY SAMODZIELNI- jak przystało na starszaka

Czy to śniadanie, czy obiad uczymy się posługiwania nożem i widelcem… i powiem Wam, że świetnie nam ta nauka idzie.

Dzień Kubusia Puchatka

Od samego rana w barwach kubusiowych świętowaliśmy ten cudowny dzień, najpierw jedliśmy kubusiowe śniadanie, z miodkiem -kanapki, a potem bawiliśmy się w kubusiowe flagi, wraz z przyjaciółmi ze Stumilowego lasu.

I nadeszło tak długo oczekiwane przez nas święto… Dzień Babci i Dziadka, okazja niezwykle rzadka do wyrażenia miłości dla naszych ukochanych.

My zrobiliśmy „słoiczki miłości”, właśnie tak się prezentowały. Malowaliśmy pastelami suchymi, a potem wycinaliśmy serduszka i wklejaliśmy podziękowania za miłość, czas, bajki, każdy indywidualnie. Włożyliśmy w tę pracę ogrom miłości, widać prawda?

Teatr Guliwer

Wybraliśmy się już na kolejną wizytę z cyklu do TEATRU GULIWER, oglądaliśmy spektakl pt. „Calineczka”

Dzięki uprzejmości wujek Tosi z gr 4, przybliżył nam grę aktorską, mogliśmy wejść na scenę, zobaczyć z bliska rekwizyty i poczuć się jak prawdziwi aktorzy.

Taki sobie sensoryczny piątek

Nasze sówkowe motto- dziecko brudne, też
szczęśliwe,

To już czas na….. wykonanie prezentów dla naszych kochanych Babć i Dziadków

Malujemy patyczki do gry w kółko i krzyżyk dla dziadka oraz dekorujemy ramki do zdjęć super kolorowymi kwiatkami i cekinami.

A my, a my robiliśmy sami…………… naleśniki

Sporządziliśmy ciasto, a potem Pani Jola usmażyła i na obiad czekało na nas to co najlepsze… sami wybieraliśmy nadzienie naleśników: owoce, bita śmietana, dżem mmmm PYCHOTKA

Przez cały tydzień rozmawialiśmy o skarbach jakie skrywa Ziemia i od tak, wydobywaliśmy srebro

Co to była za szeleszcząca zabawa.

Nadszedł najsłodszy dzień w karnawale… dziś kalorie idą w bok bo Tłusty Czwartek jest raz w rok(u) , oprócz zajadania się pączkami na podwieczorek, robiliśmy super plastyczne zabawy

Warsztaty muzyczne „Objazdowe studio nagrań”

Esktra niespodzianka przyjechał do nas Pan, który pokazał nam jak wygląda nagrywanie utworów, sami słuchaliśmy swoje imię w echo a na deser najlepsze, nagraliśmy ze starszakami piosenkę „Na wyspach Bergamutach” i na prośbę naszej pani Kasi nagraliśmy piosenkę dla dziadków aby i Oni mieli pamiątkę naszych przedszkolnych głosów.