Rowerowy Maj

Rowerowy Maj to kampania skierowana do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, promująca zrównoważoną mobilność oraz popularyzująca rower jako środek transportu.

Przez cały maj zachęcamy przedszkolaki, aby codziennie docierały na zajęcia w sposób aktywny – na rowerze, hulajnodze, itp. Dzieci podczas drogi do przedszkola ćwiczą swoją koordynację, uczą się samodzielności, odpowiedzialności, zdobywają praktykę w zakresie zrównoważonej mobilności. Poranny wysiłek fizyczny poprawia również koncentrację uwagi oraz pobudza apetyt na nasze pyszne i zdrowe posiłki.

Zasady są proste. W zamian za aktywną podróż przedszkolaki otrzymują dwie naklejki: jedną do swojego dzienniczka rowerowego, a drugą do przyklejenia na plakat klasowy/grupowy. Naklejki z dzienniczka można potem wymienić na ciekawe nagrody od partnerów kampanii, którym bliskie są idee promowane przez Rowerowy Maj. A dodatkowo w każdym przedszkolu i w każdej szkole najaktywniejsza grupa/klasa wygra wycieczkę, warsztaty lub inną ciekawą aktywność.