Rowerowy Maj

Nasze przedszkole w maju przystąpi do akcji „Rowerowy maj dla klimatu”.

Projekt ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, zrównoważoną mobilność, ekologię oraz popularyzować rower jako środek transportu. Zasady kampanii są bardzo proste – przez cały maj zachęcamy dzieci, aby codziennie docierały do przedszkola w sposób aktywny – na rowerze, hulajnodze lub rolkach. Dzieci podczas drogi ćwiczą koordynację, uczą się samodzielności, odpowiedzialności, zdobywają praktykę w zakresie zrównoważonej mobilności.

Jeżeli dziecko przybędzie do przedszkola wybierając rower lub inną aktywną formę, otrzymuje do swojego dzienniczka naklejkę (za każdy dzień). Na zakończenie projektu przyznawane są nagrody oraz odbędzie się piknik.

Aby wziąć udział w kampanii Rowerowy Maj, należy wypełnić zgodę na udział dziecka, do czego Państwa bardzo zachęcamy. Nauczycielki grup przekażą zgody oraz udzielą więcej informacji.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie: https://rowerowymaj.eu/, z profilem Rowerowego Maja w Warszawie: https://www.facebook.com/RowerowyMajWarszawa/ oraz z ulotką – poradnikiem dla rodziców w tym temacie (do pobrania poniżej).