Nasze przedszkole w programie

Dzielnicowy Program Ekologiczny „Od najmłodszych lat z ekologią za pan brat”

W maju poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie Co to jest powietrze? wyjaśniając przy tym znaczenie powietrza dla życia na Ziemi. Szukaliśmy wiatru w polu – wykonywaliśmy różne doświadczenia i zabawy z powietrzem – sprawdzaliśmy gdzie znajduje się powietrze, czy powietrze można zobaczyć (doświadczenie z kubkiem plastikowym i wodą), czy powietrze ma zapach (doświadczenie z odświeżaczem powietrza), czy powietrze można złapać (doświadczenie z nadmuchiwaniem balona), czy powietrza można dotknąć (doświadczenie z wachlarzami).

15 maja obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki przypominając sobie o ochronie środowiska i różnorodności biologicznej Polski. Z okazji tego święta dzieci wykonywały pracę plastyczną.

W ramach Programu Ekologicznego ważnym punktem dla dzieci była całodniowa wycieczka do Gospodarstwa Edukacyjnego Cuda i Wianki w Kicinach, podczas której mogły obcować z przyrodą i zwierzętami poznając ich naturalne środowisko.

Stałym elementem naszych majowych zajęć był trening fitness dla dzieci, dzięki któremu przedszkolaki dbały o swoje zdrowie i kondycję.