Nasze przedszkole w programie

Dzielnicowy Program Ekologiczny „Od najmłodszych lat z ekologią za pan brat”

W czerwcu obchodziliśmy Dzień Ochrony środowiska. Zastanowiliśmy się, co to znaczy i po co został on ustalony. Następnie dowiedzieliśmy się, czego nie wolno palić w piecu/ kominach przydomowych oraz co oznaczają kolory dymu. Zobaczyliśmy, dlaczego na wsi jest powietrze czystsze od tego w mieście.

W między czasie obserwowaliśmy lato. Szczególnie zatrzymaliśmy się przy etapach wzrostu truskawki, tworząc z nimi historyjkę obrazkową. Wykonywaliśmy także ćwiczenia oddechowe, skupiając się na zjawisku wiatru. Poprzez burzę mózgów ustaliliśmy, do czego jest on potrzebny i jakie są jego rodzaje.

Wybraliśmy się na wędrówkę po Polsce. Poznaliśmy mapę naszego kraju, poświęcając więcej uwagi morzu, górom i na Mazurom. Wiemy, dlaczego warto tam wyjechać oraz jakie są główne miejscowości tych regionów. Oglądaliśmy zdjęcia i pocztówki z turystycznych miejsc naszego kraju i jesteśmy pewni, że warto zostać w nim na wakacje!

Na koniec podsumowaliśmy nasz udział w programie „Od najmłodszych lat z ekologią za pan brat”. Wymieniliśmy to, co najbardziej zapamiętaliśmy i obejrzeliśmy zdjęcia z całego roku.