Smocza Parada

Fundacja „Jeden Muranów” zaprasza wszystkich do udziału
w organizowanym 27 maja 2023 roku
Dniem Sąsiada oraz Pierwszej w historii Parady Smoków.

Posty dotyczące wydarzenia są już FB

#przepisnamuranow
#jeden.muranow

Szczegóły wydarzenia przesłane przez organizatorów:

27 maja 2023 roku (sobota) odbędzie się Dzień Sąsiada na Miłej 22 w godz. 11:00-15:00. Tematem przewodnim są tradycyjne gry i zabawy podwórkowe. Jeśli ktoś chciałby pomóc w organizacji lub poprowadzić jakąś grę: przeciąganie liny | skakanie w workach | zbijak | piłeczka pingpongowa na łyżeczce – dajcie znać. Są to pomysły ze spotkania, ale możecie mieć także inne 🙂 Na podwórku będzie wspólny stół, na który będzie można przynieść przekąski. O godz. 13:00 wystąpi Klaun Kluseczka, którego zapewni Międzypokoleniowa Klubokawiarnia Domu Kultury Śródmieście.

W ramach Dnia Sąsiada o godz. 12:00 spod Przedszkola nr 269 przy ul. Smoczej 22 przejdzie pierwsza w historii Smocza Parada. Główną atrakcją parady będzie wielki, imponujący azjatycki smok, który co roku uświetnia Orszak Trzech Króli. Wypożyczymy go od Fundacji Orszak Trzech Króli, a za to wypożyczenie wesprzemy fundację orszaku kwotą 300 zł. W związku z tym organizujemy zrzutkę na smoka. Kwotę 10 zł, 20 zł lub dowolną inną możecie wpłacać na konto Fundacji Jeden Muranów: 38 2130 0004 2001 0653 5975 0003 z dopiskiem „wpłata na działalność statutową”. Do niesienia tego wielkiego smoka potrzebujemy także 8 odpowiedzialnych osób – prosimy o zgłoszenia chętnych. 

Ze względu na to, że ma być to Smocza Parada – zachęcamy szczególnie do przebrania się lub pomalowania za smoki. Można również przygotować swoje smoki z papieru, z odpadów itp. Wszystko zależy od waszej kreatywności.

Ogłaszamy też konkurs na wiersz-rymowankę o smoku z ul. Smoczej. Swoje propozycje można zgłaszać do 25 maja 2023 roku do godz. 23:59 na adres e-mail: przepisnamuranow@gmail.com. W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Zgłoszenie jest równoznaczne ze zgodą na przetwarzanie Waszych danych (RODO) w celu wyłonienia zwycięzców i przyznania nagród. Najbardziej ciekawe propozycje zostaną wyłonione max. w ciągu tygodnia od zakończenia przyjmowania zgłoszeń.