Wymysły pod lasem „Skarby jesiennego ogrodu”

Dzisiejszy dzień dla Naszych Przedszkolaków wiązał się z ogromem przeżyć. Niektórzy z Nas pierwszy raz wyruszyli w tak daleką podróż bez swoich rodziców, inni zaś uzyskali w tej kategorii stopień weteranów.
Na miejscu przywitały nas niesamowite Panie, które przeniosły nas w świat skarbów. Chociaż wydawać by się mogło, że skarbów jest niezliczenie wiele, to od dziś Nasze Przedszkolaki wiedzą, że największym i najcenniejszym skarbem na świecie jest RODZINA!
Poznaliśmy, także skarby jesienne i mieliśmy okazję przyjrzeć im się z bliska, jednak droga do spotkania z nimi nie była łatwa. Naszym zadaniem było za pomocą zmysłu dotyku oraz węchu rozpoznać dany skarb.
Można się domyślić, że Nasze Przedszkolaki rewelacyjnie poradziły sobie z wszystkimi zagadkami.
Z uwagi na to, że w ostatnim czasie w naszym przedszkolu dużo mówiło się o szacunku do zwierząt, dziś także ich nie zabrakło. Wybraliśmy się przywitać z naszymi przyjaciółmi oraz zostawić im trochę smakołyków.
Pod koniec naszej przygody zostawiliśmy po sobie ślad a mianowicie posadziliśmy czosnek. Mamy nadzieję, że plony będą obfite, gdyż włożyliśmy w naszą pracę dużo serca.
Po tylu przygodach i ciężkiej pracy również my poczuliśmy zmęczenie i głód, dlatego też postanowiliśmy zjeść przepyszny obiad przygotowany przez nasze Panie z kuchni. Gdy naładowaliśmy baterie przyszedł czas na zabawę i niestety niedługo później, czas rozstania.
Jednak, aby upamiętnić ten cudowny dzień, stworzyliśmy wielobarwne stroiki, które będą nam przypominać o tym, jak wspaniale się tu bawiliśmy. Wiemy, że jeszcze tu wrócimy, aby rozwiązywać nowe zagadki, zdobywać nowe doświadczenia i wiedzę oraz pielęgnować naszą przyjaźń ze zwierzętami.